Skupienie dla szafarzy

Szafarze archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli w dorocznym adwentowym dniu skupienia. Spotkanie odbyło się 9 grudnia w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Konferencje głosili Mariola i Dariusz Kornetowie z Domowego Kościoła, a Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś.

Do Rościnna przyjechało pięćdziesięciu szafarzy z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej. Prowadzący, Mariola i Dariusz Kornetowie, w bardzo przystępny sposób pokazali, co daje im formacja w Domowym Kościele oraz ciekawie opowiedzieli o znaczeniu trzech najważniejszych stołów w życiu małżeńskim i rodzinnym – stołu Słowa Bożego i Eucharystii, stołu w domu rodzinnym i stołu łoża małżeńskiego. Przedstawili również formy aktywności proponowane przez Domowy Kościół oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej tj.: rekolekcje, randki małżeńskie, bezalkoholowe zabawy taneczne, warsztaty dotyczące komunikacji w małżeństwie, tworzące się duszpasterstwo mężczyzn  i wiele innych. Szafarzom towarzyszył bp senior Bogdan Wojtuś, który przewodniczył Mszy świętej. Homilię wygłosił o. Piotr Okrój OFMConv z Inowrocławia, który mówił o swojej posłudze szafarza przed wstąpieniem do zakonu orazo przeżytej formacji w Ruchu Światło-Życie. Opiekun duchowy szafarzy ks. kan. Franciszek Jabłoński zaprosił ich także na kolejne spotkania rekolekcyjne, które odbędą się w Rościnnie w przyszłym roku w dwóch turach: 2-4 marca 2018 r. dla szafarzy rejonu Gniezno i Września (dekanaty: Gniezno I, Gniezno II, Kiszkowo, Kłecko, Pobiedziska, Rogowo, Trzemeszno, Witkowo, Żnin oraz Golina, Kleczew, Miłosław, Słupca, Strzałkowo, Września I, Września II, Zagórów); 9-11 marca 2018 r. dla szafarzy rejonu Inowrocław i Wągrowiec (dekanaty: Barcin, Gniewkowo, Inowrocław I, Inowrocław II, Kruszwica, Mogilno, Strzelno, Złotniki Kujawskie oraz Chodzież, Damasławek, Murowana Goślina, Rogoźno, Wągrowiec).